BIO

 

"Je to spíše - než poslech zpěvu - příjem energie, jako by v jejím zpěvu žilo jakési velké přírodní mystérium."

                                                                                                                            Karel Vidimský - Cimbura

 

 „S kytarou jsem folková   písničkářka, akordeon mě vrací do Těšína, s koncovkou se cítím být ženou hor, mbira ze mě dělá šamanku a ukulele přináší lehkost a vzpomínky na cestování. “     

                                                                                                                                                               Beata Bocek

 

Beata Bocek – textařka, zpěvačka, skladatelka.
Její hudba je melodická, propletená emocemi. V textech se můžete setkat s duchovní, duševní tak přírodní tématikou. Využívá zvukomalebnosti polského  jazyka, ve kterém je většina jejich textů....
 
 
Narodila jsem se v roce 1983 v Českém Těšíně. Porodnice měla tehdy žlutou barvu. V současnosti se v Těšíně už děti a umělci nerodí. Vyrůstala jsem v Dolním Žukově v domě svých rodičů společně s babičkou , dědou a svými dvěma sourozenci. Můj hudební talent se začal projevovat už v dětských letech, kdy jsem si sama skládala texty k melodiím známých písní a doprovázela se na klavír.  Výuka hry na tento nástroj trvala 5 let a ve svých 12 letech jsem se rozhodla, že se budu věnovat vlastní tvorbě a improvizaci. Absolvovala jsem základní školu s polským vyučovacím jazykem v Českém Těšíně. Tam se o přestávkách používalo nářečí …“po našem“.., což je nenapodobitelná a pro neznalé nesrozumitelná směs jazyků - polštiny, moravské češtiny, slovenštiny, němčiny a dalších jazyků všech národů a etnik, které spolu žijí v této oblasti…tedy - "po  naszymu“ a během vyučování se mluvilo spisovně polsky. Patřím k národnostní menšině Poláků žijících na české straně. Necítím se proto ani jako Polák ani jako Čech ale jako slezan, slezák czyli - ślónzok.Polština se stala mým oblíbeným uměleckým prostředkem a to nejen díky její zvukomalebnosti…
 
Ve 14 letech jsem objevila maminčinu harmoniku, rok na to kytaru, kterou otec dovezl z Ukrajiny. Na tvrdých ukrajinských strunách jsem chytala první akordy a když už to bylo k poslechu, pořídila jsem si elektrickou kytaru. Představovala jsem si, jak stojím před publikem a hraji své rockové písničky. 
Prošla jsem několika hudebními  uskupeními, ale časem zjistila, že bude lepší vydat se cestou osamělé písničkářky.
Po ukončení oboru obchodní podnikatel v Těšíně v roce 2002 jsem se přesunula do malebné Litomyšle, kde jsem se věnovala studiu speciální pedagogiky.  Tam také jsem začala objevovat i jiné hudební žánry a moje tvorba tak byla do jisté míry ovlivněna. Také jsem začala hudebně   spolupracovat s Barborou Baronovou, sousedkou z rodného Žukova, která mě doprovázela na housle a na občasných koncertech společně s Krystynou Skalickou jsme do světa pěly Těšínský folklór.
Během studia jsem natočila své první CD s názvem "Przeszkoda" 2004 (Překážka), které má rockový nádech a zaznamenává písně z období 17 - 20 let
Po ukončení studia  jsem odjela do Cardiffu ve Walesu.  Tam jsem si poprvé vyzkoušela hraní na ulici. Netrvalo to ale dlouho, našla jsem si práci v továrně LG kde jsem po dobu 8 měsíců šroubovala LCD monitory a věnovala se pásové výrobě televizorů. V té době jsem napsala své zatím nejznámější písně z CD "Czary moje, dary twoje",  které jsou plné optimismu a víry. Bylo to zlomové období, kdy jsem znovuobjevila víru v Boha a tedy i v sebe. Realizaci CD jsem začala uskutečňovat v roce 2007 po návratu ze zahraničí na přívětivém Valašsku společně s Davidem Kulišťákem (housle) a Tomášem Malinou (bubny).

 V tomto složení si mě pak objevila kapela Ležérně a vleže, se kterou  jsem natočila CD "Uondaný čas" a v současnosti jsem s některými členy této kapely založila hudební projekt : "Víc než rok" a podílí se na něm Aleš Mrnuštík (basa), Ivan (ukulele) a Monika (bubny) Hrdinovi.

V roce 2009 jsem vydala třetí desku pod názvem: "Zapraszam was do waszego cicha" (Zvu vás do vašeho ticha) jež je nahrávkou ticha, kterou si ve své hlavě přehrává každý sám a již nyní si ji po přečtení můžete poslechnout a taktéž trvala spolupráce s Tomášem Háčkem (akordeon).
Od roku 2011 hraji v nové sestavě a to s Filipem Kramerem (kontrabas) a Terezou Včelicovou (viola - housle). Společně jsme tak nahráli desku" Ja tutaj mieszkam" (2012), která byla nominovaná v kategorii world music na cenu Anděl 2013. Na této desce již se mnou spolupracoval švédský multiinstrumentalista Christoffer Strandh(trubka a basová kytara).
Od roku 2013 se do sestavy přidala Alice Krejčí (flétny).
Na konci roku 2013 jsem se rozhodla uskutečnit svůj cestovatelský sen a odjet na nějakou dobu na Nový Zéland. Po návratu začalo vznikat album"O Tobje" a v lednu 2016 oficiálně vyšlo u Indies records.
Návratem z cest jsem se taky rozhodla být písničkářkou na volné noze. Album vznikalo s celou kapelou ale koncerty nyni hraji v duu s Christofferem Strandhem.
 
Přestože se ráda obklopuji muzikanty, moje písničky jsou přece jen založeny hlavně na vlastním projevu a doprovodu a proto často a ráda hraji sama.
Doprovázím se na kytaru, harmoniku, ukulele, koncovku či mbiru.
 
Ovlivněna životními příběhy, Slezskem i Valašskem, objevováním svých hodnot, cest, pocitů - mezi nebem i zemí... hraju SEBE, od začátku až do konce.
 

 

6.In today's network louis vuitton replica handbags as the core driving force of the new economic era, the government, organization and enterprise informatization 200-120 construction needs not only advanced network technology and equipment, more needs to be properly set up and fully the successful experience replica handbags outlet of application of intelligent network environment and strategy consulting. Cisco's Internet business solutions division (IBSG) positive replica hermes handbags outlet and users to share the successful experience of the cisco intelligent network application.

 

Hermes Replica Handbags Louis Vuitton Replica Handbags Louis Vuitton Replica Handbags Louis Vuitton Replica Handbags Outlet Louis Vuitton Replica Handbags Outlet Designer Louis Vuitton Handbags louis vuitton replica handbags replica handbags outlet hermes replica handbags 070-461 Microsoft 70-483 replica handbags outlet louis vuitton replica handbags 642-902 replica handbags outlet replica handbags outlet 70-483 replica louis vuitton handbags outlet replica handbags outlet Microsoft 070-461 Exam Microsoft 70-411 hermes replica handbags replica handbags outlet 200-120 replica hermes handbags outlet EX0-001 replica handbags outlet hermes replica handbags replica handbags outlet replica hermes handbags outlet 70-411 replica handbags outlet Latest Cisco 642-902 HP0-P20 CompTIA 220-702 replica handbags outlet replica handbags outlet hermes replica handbags hermes replica handbags replica handbags outlet hermes replica handbags replica handbags outlet Microsoft 070-461 Exam Latest Cisco 642-902 CCIE Lab workbook Pass CCIE Lab CCIE routing and switching lab CCIE R&S lab v5 CCIE Data Center Lab CCIE Data Center lab workbook CCIE Security Lab CCIE Security Lab Workbook CCIE Wireless Lab CCIE Wireless Lab Workbook

www.beatabocek.com | Návštěvníků: 378804 | English
Created by obsah.info, 2011